Zadbajmy o uzębienie naszego psa.

Golden retriever puppy brushing his teeth looking straight isolated on white backgroundWielu z nas, właścicieli psów, widzi potrzebę dbania o zęby swoich ulubieńców. Wprawdzie psy zdecydowanie rzadziej niż ludzie cierpią z powodu próchnicy, ale takie problemy jak nieświeży oddech, kamień nazębny czy  stany zapalne dziąseł nie należą do rzadkości. Podobnie jak u ludzi, niezwykle ważna jest odpowiednia dbałość o higienę jamy ustnej u naszego psa.  Przyczyną większości problemów jest  płytka nazębna i kamień.  Osadzanie się płytki nazębnej to proces długotrwały, u psów osadza się głównie na zębach trzonowych i najczęściej zauważamy osad lub kamień dopiero wtedy, kiedy już tylko wizyta u weterynarza, połączona z koniecznością mechanicznego jego usunięcia, a co za tym idzie podania psu środka usypiającego, może rozwiązać problem. Dlatego tak ważna jest odpowiednia profilaktyka.

Dr.Clauder’s posiada trzy różnorakie produkty pozwalające na kompleksową ochronę zębówi jamy ustnej – suplement diety  DC Plaque Ex Forte Plus, spray DC Zahn Pflege i doskonałe smakołyki DC Dental Snacks.plaquemini

Dr. Clauder’s PLAQUE EX FORTE PLUS, dzięki formule zawierającej wysokie dawki ekstraktu żurawiny amerykańskiej i  MicroSilver, oferuje skuteczną, i naukowo potwierdzoną, ochronę przed płytką nazębną.

Antybakteryjne działanie ŻURAWINY AMERYKAŃSKIEJ w przypadku infekcji dróg moczowych czy w zapobieganiu zakażeniom enterowirusami  jest szeroko znane i potwierdzone w wielu naukowych opracowaniach. Ostatnie badania wskazują na skuteczność żurawiny również w profilaktyce osadzania się płytki nazębnej i redukowania stanów zapalnych w jamie ustnej. Na zębach i dziąsłach tworzony jest rodzaj ochronnego filmu utrudniającego bakteriom osadzanie się, a zawarte w żurawinie polifenole redukują stany zapalne.

SREBRO w medycynie znane i stosowane  jest od wieków, szczególnie w leczeniu ran i zmian skórnych. Już w czasach starożytnych przechowywano wodę w srebrnych naczyniach, aby zapobiec namnażaniu się w niej zarazków. Egipcjanie stosowali srebrną folię przyspieszającą gojenie uszkodzonej skóry.  Od tego czasu medyczne i antybakteryjne właściwości srebra zostały dobrze naukowo udokumentowane. Srebro chroni przed szerokim spektrum różnych mikroorganizmów takich jak bakterie czy grzyby oraz zapobiega stanom zapalnym. MicroSilver  jest innowacyjną formą metalicznego srebra, którego działanie polega na uwalnianiu  małych dawek jonów srebra osadzających się na powierzchni skóry i działających miejscowo poprzez niszczenie struktur komórek bakterii i innych mikroorganizmów. We współczesnej stomatologii MicroSilver znajduje szerokie zastosowanie jako środek dezynfekujący i przyspieszający gojenie. W naszym innowacyjnym  preparacie Dr Clauder’s PLAQUE EX FORTE PLUS, jony srebra uniemożliwiają bakteriom osadzanie się na powierzchni zębów i dzięki temu znacząco redukują produkcję osadu i płytki nazębnej. Zęby pozostają czyste i zdrowe, chronione w naturalny sposób przed próchnicą i stanami zapalnymi dziąseł.

MicroSilver

– skuteczne dzięki uwalnianym jonom srebra

– działanie antybakteryjne

– naukowo udowodniona skuteczność

ŻURAWINA

– działanie antybakteryjne

– w pełni naturalny składnik

– chroni przed inwazją patogenówdc_clauders_zahnpflege_sprayl

 

 

Dr. Clauder’s ZAHN PFLEGE to wygodny preparat w formie sprayu do użytku codziennego. Chroni zęby i dziąsła, usuwa nieprzyjemny zapach. Przy regularnym stosowaniu specjalne składniki preparatu w połączeniu z olejkami eterycznymi  powodują rozpuszczanie płytki nazębnej i zmniejszają jej powstawanie, jednocześnie kontrolująć zapach z jamy ustnej.

 

dentalsnackhuhnDoskonałym uzupełnieniem w pielęgnacji zębów i dziąseł są Dr. Clauder’s DENTAL SNACKS – przysmaki dla dorosłych psów do codziennego stosowania

– czyste mięso

– naturalny przysmak bez sztucznych dodatków smakowych

– pyszny smak fileta kaczki lub kurczaka w wołowej skórze

Dr Clauder’s DENTAL SNACK

Idealny do codziennej pielęgnacji zębów, z twardej niegarbowanej skóry i filetem z kurczaka lub kaczki oraz kompleksem minerałów. Fruktooligosacharydy wspomagają system trawienny.

 

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *