Margosa – Naturalna skuteczna alternatywa dla chemicznych środków na pchły i kleszcze

Margosa – Naturalna, skuteczna alternatywa dla chemicznych środków na pchły i DC Anti Flea Ungeziefer Freikleszcze

Ekstrakt z margozy jest naturalną aktywną substancją pozyskiwaną z nasion indyjskiego drzewa neem (miodla indyjska)

Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła Miodlę indyjską jako “drzewo XXI wieku”. Jest to roślina wiecznie zielona, która może osiągać do 25 metrów wysokości i żyć do 300 lat.

Starożytne teksty pisane sanskrytem nauczają, że każda część drzewa (liście, kora, drewno, korzenie, miąższ owoców, kwiaty) zawierają substancje o działaniu leczniczym. Być może to jest powodem, dla którego Miodla indyjska w Indiach jest znana także jako “wiejska apteka”.

Liczne badania naukowe pozwoliły na wykorzystanie niezwykłych i licznych właściwości miodli indyjskiej od kosmetologii  po biopestycydy.

Azadirachtyna, jako jedna z substancji aktywnych Miodli Indyjskiej,  działa na niektóre grupy pasożytów i owadów jako tzw. antyfidant, zaburzając ich zdolności żywieniowe lub rozrodcze. Należy zaznaczyć, że nie giną one bezpośrednio na skutek dostania się azadirachtyny do organizmu, lecz w następstwie utraty zdolności żeru. Zaburzenia w rozrodczości uniemożliwiają natomiast osobnikowi wzięcie udziału w procesie przedłużenia gatunku.

Właświwości odstraszające i zaburzające wzrost i rozród  pozwoliły na wykorzystanie modli indyjskiej również w wielu produktach do pielęgnacji zwierząt domowych. Produkty zawierające olej neem są przydatne do odstraszania kleszczy i pcheł, a także walce ze świerzbem i chorobami skóry u zwierząt. Olej z miodli indyjskiej pomaga w pozbyciu się kleszczy i pcheł u zwierząt domowych, oraz pomaga zapobiegać ponownemu  ich wystąpieniu.

Olej neem  jest także wyjątkowo skuteczny w zwalczaniu roztoczy, świerzbu, wszy i pasożytów u zwierząt i ma całkowicie ekologiczne działanie przeciwpasożytnicze w przypadku roślin, dlatego można go stosować w procesie biologicznej kontroli wielu rodzajów szkodników w rolnictwie, ponieważ jest naturalnym pestycydem.

Te niezwykłe właściwości miodli indyjskiej zostały wykorzystane w przygotowaniu przez Dr.Clauder’s preparatu dla zwierząt domowych do zwalczania pasożytów zewnętrznych.

Przygotowany w dwóch wygodnych formach preparatów gotowych do użycia: w formie sprayu – Dr.Clauder’s UNGEZIEFER-FREI mit Margosa

oraz w formie Spot On  dla psów i Spot On dla kotów

Margosa - Miodla indyjska

Margosa – Miodla indyjska

Dr.Clauder’s UNGEZIEFER-FREI mit Margosa oprócz ekstraktu Margosy , jako drugi składnik

aktywny posiada olejek lawendowy

Olejek lawendowy to doskonały środek antyseptyczny i łagodzący ukąszenia, działający także antyłupieżowo. Lawenda zawiera składniki aktywne, naturalnie chroniące przed pasożytami i insektami.

olejek lawendowy

olejek lawendowy

 

Jako uzupełnienie formuły dodano olejek z orzechów

olejek makadamia

olejek makadamia

Makadamia, który doskonale sprawdza się jako naturalny kosmetyk dbający o odpowiednią pielęgnację i nawilżenie skóry.

Wykorzystując właściwości tych trzech składników – ekstraktu Margozy, olejku lawendowego i olejku makadamia udało się stworzyć całkowicie naturalną alternatywę dla chemicznych środków biobójczych.`

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *